28 Jun, 2008
Expozitii importante in luna Iunie in Constanta.
Posted by: Cazare Constanta Mamaia In: Turism
Târgurile fac legea în luna iunie, marcând debutul unui sezon estival expoziţional
de amploare.
# Târgul Imobiliar Naţional (tIMOn 2008), 5 – 8 iunie, Casa de Cultură Constanta. Vor fi prezenţi developeri de proiecte imobiliare din România şi
Bulgaria. De asemenea, in-vestitorii români şi străini vor găsi oferte din Grecia, Egipt, Brazilia şi Spania.
# Expo Agroutil, ediţia a XVI-a, 11 – 14 iunie, staţiunea Mamaia. Târgul naţional organizat de Camera de Comerţ, Industrie, Navigaţie şi Agricultură (CCINA) Constanta prezintă o gamă uriaşă de tractoare, maşini şi utilaje de mecanizare a agriculturii şi substanţe chimice şi biologice de fertilizare a culturilor. Expoziţia va fi structurată pe mai multe saloane secundare, cum ar fi cel pentru produse agroalimentare ecologice sau tradiţionale, cel de flori, de apicultură şi de finanţări agricole.
# Tomis Yacht şi Târgul de SUV-uri, ediţia a XII-a, 18 – 22 iunie, Poarta 1, lângă Vraja Mării. Târgul specializat de ambarcaţiuni sportive, de agrement şi de pescuit se va desfăşura într-o locaţie nouă, bene-ficiind de o suprafaţă record de 4.000 metri pătraţi, care va permite o amenajare mai complexă a standurilor. Târgul de SUV-uri va oferi vizitatorilor soluţii de transport a noilor ambarcaţiuni. De asemenea, Tomis Yacht va găzdui şi standurilor mai multor bănci, care vor prezenta cele mai noi oferte de finanţare pentru nevoi personale. Târgul este organizat de CCINA Constanţa.
# CreditEXPO, prima ediţie, 27 – 29 iunie, Muzeul de Artă din Constanţa. Evenimentul pune la dispoziţia participanţilor cele mai noi oferte de creditare ale băncilor, companiilor de leasing şi credit, instituţiilor financiare nebancare şi brokerilor de credite constănţeni.
Comentarii noi