Constanta Mamaia Litoral

13 Dec, 2007

Apartamente in regim hotelier clasificate sau nu

Posted by: Cazare Constanta Mamaia In: Turism

In cazul in care ai apartamente sau vile in propietate pe care le inchiriezi ocazional in regim hotelier sau pur si simplu nu le exploatezi si de obicei lucrezi la negru adica structura de primire turistica nu este clasificata iar tu ca propietar nu ai clasificare ai 2 posibilitati.

Sa continui ca pina acum sa nu ai treaba cu oferirea unor servicii minimale sau de ce nu suplimentare care vor ajuta turistul sau sa incerci sa lucrezi legal.

Prima actiune este clasificarea apartamentelor sau a camerelor din vile de închiriat în regim hotelier.

Pentru a obtine clasificarea ai de indeplinit citeva criterii minime si de bun simnt dar prin aceasta clasificare in primul rind respecti clientul care sa nu uitam iti da viata afacerii.

Citeva din criteriile de bun simt sint :

Posibilităţi de parcare auto, de exemplu pentru categorie de 2 stele nu este obligatorie aceasta facilitate dar noi oferim acest serviciu si clientilor cazati in regim hotelier in Apartamentul Frezia ce este clasificat la doar la 2 stele.
Costul parcarii nu este mare dar confortul clientului este altul.

Bucătărie dotată corespunzător, exclusiv la dispoziţia turiştilor, pentru noi dotată corespunzător inseamna : frigider, aragaz, hota, cuptor cu microunde, cafetiera, prajitor de paine, tacamuri si vesela necesara prepararii mancarii.
Legat de frigider putina lume stie ca la categoria 2 stele nu este obligatorie aceasta dotare, dar Apartamentul Frezia ofera ca `bonus` acest serviciu.

Prosoape de faţă şi de baie.

Normele de bun simt se opresc aici pentru clasificarea apartamentelor sau a camerelor de închiriat în locuinţe familiale sau în clădiri cu altă destinaţie.

Nu se spune nimic de : masina de spalat automata, apa rece si apa calda non stop, sapun, aer conditionat, acces gratuit la internet, TV color, umerase, fier si masa de calcat, trusa cu ac si ate, feon, arti de joc, sah, rummy, table.

Din respect pentru clientii nostri noi oferim in tariful de cazare aceste dotari.

Tu daca oferi cazare in regim hotelier ce oferi in plus turistilor ?

Noi incepind din aceasta luna oferim acces gratuit la internet simultan pentru maxim 4 calculatoare in fiecare apartament.

Am implementat aceasta facilitate deoarece am avut in trecut clienti ce au venit in concediu cu 2 sau chiar 3 laptopuri.

No Responses to "Apartamente in regim hotelier clasificate sau nu"

Comment Form

Holiday Apartments Constanta Romania

Rent A Car / Automobile de Inchiriat

Adresa ta de E-mail:

FeedBurner

Blog de cazare pe Litoral

Aici gasiti informatii legate de cazarea in regim hotelier in apartamente si garsoniere in sistem self cathering in Mamaia si Constanta.

Rezervare Online

Apartamentul Seaview Constanta
Apartamentul Seaview

Apartamentul Frezia Constanta
Rezervaţi acum Online

Apartamentul Iris Constanta
Rezervaţi acum Online

Apartamentul Penny Constanta
Apartamentul Penny

Apartamentul Coralia Mamaia
Rezervaţi acum

Apartamentul Hera Mamaia
Rezervaţi acum

Apartamentul Tania Mamaia
Rezervaţi acum

Apartamentul Maria Mamaia
Rezervaţi acum

Apartamentul Sophia Mamaia
Apartamentul Ekon

Apartamentul Ekon Mamaia
Apartamentul Ekon

Apartamentul Summer Land Mamaia

Apartamentul Athena Mamaia

Comentarii clienti

Rezervari Online

Trip Advisor

Fotografii